Дома Фото Пиротехничко чудо во Африка: Тешко дека било кои други навивачи ова можат да го повторат

Пиротехничко чудо во Африка: Тешко дека било кои други навивачи ова можат да го повторат

Во светот на навивачите, пиротехниката е начин да се воодушеви светот и токму тоа го направија навивачите на еден клуб од Тунис.

Имено, на социјалните мрежи е објавено видео кое покажува дури 10 километарска долга “пруга“ составена од пиротехника.

Тоа го режираа навивачите на туниски Хамамет и сигурно дека некој ќе може да го повтори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

За историја: Не направија ниту еден фаул цел натпревар!

Наградата за фер-плеј дефинитивно им припаѓа на фудбалерите на Дундалк. Арсенал вчера на „…