Дома Фудбал Англија Пикфорд пред две години на ист начин го повредил Деле Али🎥

Пикфорд пред две години на ист начин го повредил Деле Али🎥

Главна вест на Островот денес е повредата на Вирџил ван Дајк со која се здоби за време на дербито против Евертон.

Еден од најдобрите дефанзивци во светот заработи тешка повреда по судирот со голманот на Евертон, Џордан Пикфорд во раната фаза на натпреварот.

Иако не изгледаше како сериозна повреда, сепак се шпекулира дека Ван Дајк ќе паузира седум-осум месеци.

Пикфорд беше критикуван за грубиот старт, а англиските медиуми открија дека ова не му е прв пат. На истиот начин го повредил Деле Али пред две години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Малдини по победата против Рома соопшти одлични вести за навивачите на Милан

Ретко кој очекуваше дека после пет кола Милан ќе биде лидер во Серија А и тоа со само два …