Дома Фудбал Перез тврди: Во лоша форма сме затоа што претходно бевме многу успешни

Перез тврди: Во лоша форма сме затоа што претходно бевме многу успешни

Флорентино Перез верува дека Реал Мадрид во овој момент е во очајна форма поради успехот во претходните години.

Откако „кралевите“ освоија три титули во низа во Лигата на шампионите слевуаше катастрофална сезона во која клубот рушеше негативни рекорди. Таа лоша форма продолжи и оваа сезона и покрај тоа што се врати Зидан.

Перез има објаснување.

„Успехот од претходните години ни го одзема интезитетот и мотивот. Сакаме да го вратиме. Овие играчи и овој тренер не направија шампиони. Знам дека ќе не направат повторно. Минатата сезона сезона не бевме добри и мораме да одговориме на критиките“, изјави првиот човек на „кралевите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видал ја збесна публиката во Неапол со два збора: Форца Јуве! (ВИДЕО)

 Барселона се најде во проблеми пред реваншот во осминафиналето од Лигата на шампионите от…