Дома Фудбал Англија Пеп се фаќаше за глава: Неговите играчи изгледаа како „мали деца“ (видео)

Пеп се фаќаше за глава: Неговите играчи изгледаа како „мали деца“ (видео)

0

Натпреварот помеѓу Норвич и Манчестер Сити овој викенд уште еднаш покажа дека Премиер лигата е најдобра во светот, па аутсајдерот му одржа лекција на шампионот.

Норвич на крајот победи со 3:2, а во некои моменти од натпреварот изгледаше како тие да се шампиони, а Сити тим кој се бори за опастанок.

„Канаринците“ објавија на Твитер видео на кои покажаа акции од кои Пеп се фаќаше за глава, а неговите играчи беа немоќни на теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо после големиот јубилеј: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене (фото)

Фудбалерите на Португалија синоќа беа поразени во гости против Украина со 2:1, а натпревар…