Дома Фудбал Репрезентации „Пеналот беше подарок за Роналдо од судијата“

„Пеналот беше подарок за Роналдо од судијата“

Вчера Португалија во еден драматичен натпревар ја совлада Гана со 3:2. До водство Португалците стигнаа со гол од пенал на Роналдо врз кого и беше направен прекршокот.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Селекторот на репрезентацијата на Гана, Ото Адо смета дека судиите немало да покажат на белата точка ако место Роналдо бил друг фудбалер во таа ситуација.

„Главниот судија досуди пенал кој не беше пенал, сите можеа да го видат тоа. Зошто го досуди? Затоа што во прашање беше Роналдо. Ако некој постигне гол нормално ќе му честитам, меѓутоа ова беше подарок од судијата за Роналдо“, изјави Ото Адо по натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Македонецот Јевтовски од Јапонија за „Спортски“: Никој не очекуваше, луѓето зрачат од среќа и задоволство!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…