Дома Македонски спорт Мак ракомет Пелистер од првиот шешир, Куманово од вториот ќе ги чека противниците во Челинџ Купoт

Пелистер од првиот шешир, Куманово од вториот ќе ги чека противниците во Челинџ Купoт


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Женските екипи на Пелистер и Куманово се двата македонските претставници меѓу 30-те екипи што ќе играат во Првото коло во Челинџ Куп претстојнава сезона.  Во 1/8 финалето продолжуваат 15 и екипата на Гран Канарија, единствената што е директно пласирана  меѓу 16-те најдобри.

Пелистер е во првиот, Куманово е во вториот шешир. Нема полидиригирана ждрепка, што значи дека на 17 јули, можат да играат и меѓусебе, ако така сака среќата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…