Дома Останати Кошарка Паника во Денвер: Јокиќ се повреди!

Паника во Денвер: Јокиќ се повреди!

Актуелниот НБА шампион Денвер е во голема битка за првото место во Западната конференција пред плејофот со Оклахома и Минесота, во ноќта која следи пред нив е важно гостување кај Портланд, во кое би можеле да бидат драстично ослабени.

Имено, Денвер објави дека најдобриот играч на тимот Никола Јокиќ е на списокот на кошаркари кои се под знак прашалник за овој натпревар.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Нагетс наведуваат дека Јокиќ има проблеми со болки во долниот дел на грбот и дека има воспаление на левиот колк.

За работите да бидат полоши за Денвер, Џамал ​​Мареј, кој го исчаши левиот зглоб исто така би можел да го пропушти натпреварот во Портланд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Големи пофалби: Еве што вели Леброн за Јокиќ

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс зборуваше за медиумите во пресрет на натпрев…