Дома Фудбал Останато Палмеирас го освои Суперкупот на Јужна Америка 🎥

Палмеирас го освои Суперкупот на Јужна Америка 🎥

Бразилскиот Палмеирас додаде уште еден трофеј во својата славна историја, а тој е четврти под водство на тренерот Абел Фереира.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓После двата во Копа Либертадорес и еден во Купот на Бразил, Палмеирас го освои и Суперкупот на Јужна Америка.

Во финалето Палмеирас беше подобар Атлетико Параненсе со 2:0. На првиот натпревар освојувачот на освојувачот на Копа Либертадорес и шампионот на Копа Судамерикана одиграа 2:2. Во реваншот стрелци за Палмеирас беа Зе Рафел и Данило.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Солскјер е спремен да се врати: Ги изгледал сите натпревари на Јунајтед на кој тој бил тренер?!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Веројатно малкум…