Дома Македонски спорт Мак фудбал Пад на Македонија на ФИФА ранг листата

Пад на Македонија на ФИФА ранг листата

Фудбалската федерација на Македонија и официјално направи чекор назад на ФИФА ранг листата со пад од една позиција.

Македонија од денеска на најновото рангирање е на 69-тата позиција со осум бода помалку од рангирањето во февруари. За падот на Македонија придонесе ремито со Молдавија и поразот од Црна Гора во двата пријателски натпревари.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На врвот и понатаму лидер е Аргентина, Франција е втора, трета е Белгија, а Англија е на четвртото место. Бразил е петти, Португалија скокна за едно место и сега е шеста, Холандија е на седмото место, а во топ 10 се уште Шпанија, Италија и Хрватска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…