Дома Фудбал Англија Падна договор, Јунајтед бесплатно го пушти Алексис Санчез!?

Падна договор, Јунајтед бесплатно го пушти Алексис Санчез!?

Манчестер Јунајтед сакаше да се ослободи од Санчез, па на крајот Чилеанецот го пушти без никакво обештетување.

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо тврди дека е постигнат договор и дека Санчез без обештетување од Јунајтед ќе се пресели во Интер.

„Интер и Јунајтед се блиску до договор за Алексис Санчез. Интер ќе добие неговиот договор трајно. Последните детали наскоро треба да бидат завршени.“ – напиша Романо на Твитер.

Оваа вест ги израдува навивачите на Манчестер, но сепак, некои коментираат дека Јунајтед морал да побара барем 10-15 милиони евра. Во меѓувреме, Црвените ѓаволи работат за ангажирање на Санчо од Борусија Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…