Дома Фудбал Репрезентации Паднаа Казахстанките: Прва гостинска победа на Македонија во историјата!

Паднаа Казахстанките: Прва гостинска победа на Македонија во историјата!

Денес имаме убави вести од женската фудбалска репрезентација – фудбалерките ја забележаа првата гостинска победа во историјата!

Женската фудбалска репрезентација на Македонија денес победи против Казахстан со 0:3. Головите за нашата селекција ги постигнаа Рочи и Шемсовиќ. Рочи постигна два, Шемсовиќ еден. Наташа Андонова запиша две асистенции, додека Рочи и асистираше на Шемсовиќ.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Треба да се спомене дека за оваа генерација на фудбалерките предводени од Андонова е првпат во едни квалификации да завршиме со две победи и шест освоени бодови. Квалификациите ги завршуваме како претпоследни, зад нас е нашиот денешен противник Казахастан.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Астон Вила го награди Емери со нов договор

Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор со Астон Вила како награда за  добрите резултат…