Дома Фудбал Германија Павар во одбрана на Ковач: Тој не беше на теренот

Павар во одбрана на Ковач: Тој не беше на теренот

Нико Ковач е веќе поранешен тренер на Баерн, а додека Баварците бараат негова замена, во медиумите се шпекулира за причините кои донесоа до раскин на соработката со хрватскиот стратег.

Резултатите не беа најдобри, не беше најдобра ниту играта на Баерн оваа сезона, но медиумите од Германија како еден од главните проблеми го наведе лошиот однос на Ковач со играчите.

Меѓутоа, Бенжамин Павар, дефанзивецот на Баерн, ги демантираше тие наводи и се обиде да го одбрани сега веќе поранешниот тренер.

„Имавме добар однос со тренерот.“ – истакна Павар за Л’Екип, па го прокоментира заминувањето на Ковач:

„Тој не беше на теренот. Ние играчите имаме своја одговорност, но кога постигнете лоши резултати секогаш тренерот е тој кој мора да замине.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…