Дома Фудбал Германија Официјално: Сане потпиша за Баерн Минхен

Официјално: Сане потпиша за Баерн Минхен

Германскиот репрезентативец Лерој Сане после четири сезони одлучи да го напушти Манчестер Сити.

Сане имаше уште една година од договорот со Сити, но одлучи среќата да ја бара во некој друг клуб. Овој 24-годишен играч се врати во Германија и вечерва потпиша договор со Баерн.

Тој во Минхен пристигна синоќа, а утрово ги помина лекарските прегледи. Откако беа завршени сите процедури околу договорот Сане стави свој потпис на договор до летото 2025. година.

Сигурно е дека Сане ќе биде големо засилување за Баварците и ќе биде интересно да се види во каква форма ќе биде бидејќи долго време се опоравува од тешката повреда на коленото. Сити од неговиот трансфер ќе заработи околу 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Голман во Англија погоди од гол на гол! 🎥

Во четвртата англиска лига (Лига 2) голманот на Њупорт Каунти, Том Кинг го постигна можеби…