Дома Трансфер зона Официјално: Ливерпул се засили со Јапонец

Официјално: Ливерпул се засили со Јапонец

Jaпонскиот репрезентативец, Ватару Ендо е нов фудбалер на Ливерпул.

Ендо во редовите на клубот од „Енфилд“ пристигнува од Штутгарт, а Ливерпул за неговите услуги плати сума од 18 милиони евра, додека Јапонецот потпиша договор до летото 2027 година.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Едвај чекам да играм на „Енфилд“ пред навивачите на Ливерпул. Слушнавв се најдобро за овој стадион и ќе биде првпат да играм на истиот. Играм во средината со тоа што повеќе сум ориентиран на одбраната. Мислам дека можам да му помогнам на клубот. Едвај чекам да се придружам“, изјави Ендо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…