Дома Фудбал Германија Официјално: Лајпциг му врачи отказ на тренерот

Официјално: Лајпциг му врачи отказ на тренерот

Раководството на Лајпциг донесе одлука да му врачи отказ на тренерот Џеси Марш.

Марш заминува од германскиот клуб после само пет месеци, откако раководството не е задоволно од резултатите на тимот.

За привремен тренер е поставен Ахим Бајерлорцер, кој ќе ги води тимот против Манчестер Сити, а се шпекулира дека наследникот на Марш на клупата ќе биде Италијанецот Доменико Тедеско.

Клубот преку официјално соопштение истакна дека двете страни одлучиле спогодбено да ја раскинат соработката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…