Дома Фудбал Лига на шампиони Официјално: Дербито во ЛШ ќе се игра во Букурешт!

Официјално: Дербито во ЛШ ќе се игра во Букурешт!

Имаме нова промена на домаќинството во Лигата на шампионите.

Веќе пишувавме за одредбите на Владата во Англија и шпанската Влада кога во прашање се летовите од Англија во борбата со Ковид-19.

Првиот дуел кој требаше да се игра на „Ванда Метрополитано“ помеѓу Атлетико и Челзи ќе се игра во Букурешт на стадионот „Национал“. На вториот натпревар ќе нема промени, Челзи ќе го пречека Атлетико на 17.март на „Стенфорд Бриџ“.

Првиот натпревар се игра на 23 февруари со почеток во 21:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…