Дома Фудбал Италија Официјално: Гатузо нов тренер на Елмас!

Официјално: Гатузо нов тренер на Елмас!

Од вечра позицијата менаџер во Наполи остана празна, а денес како што се најавуваше Џенаро Гатузо е промовиран за нов стратег на Елмас и друштвото.

Веднаш откако беше сменет Анчелоти италијанските медиуми започнаа да шпекулираат за новиот тренер.

На крајот и погодија – Гатузо е нов тренер на Наполи.

Наводно одлука на Гатузо била веднаш по неговиот потпис на договорот да ги испрати фудбалерите во карантин, останува да видиме дали тоа е вистина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

За да изведете вакво нешто во вода треба да имате силни нозе како Ибра🎥

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор. После одличната полусезона во дре…