Дома Фудбал Останато Официјално: Арда Туран доби три години условна затворска казна

Официјално: Арда Туран доби три години условна затворска казна

0

Ова е епилогот од скандалот со поп ѕвездата.

Искусниот играч за врска на Барселона и селекцијата на Турција, Арда Туран (32) е осуден на условна затворска казна од три години поради истрелите кои ги испукал во болницата после конфликтот со популарниот турски пејач.

Фудбалерот кој во овој момент настапува за Башакешир минатата година се степа со популарниот пејач Беркај Шахин. После инцидентот Туран се појави во болницата во која бил примен Шахин поради повредите и испукал неколку истрели во подот.

Судот го обвини за предизвикување паника, илегално поседување на о*ужје и намерно повредување на другу лице. За сето тоа Туран доби условна казна од две години и осум месеци која ќе биде активирана ако тој направи нешто слично во наредните пет години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…