Дома Фудбал Лига на шампиони Официјални состави: Роналдо стартер, Варан не

Официјални состави: Роналдо стартер, Варан не

Вечерва започнува новата сезона во Лигата на шампиони, а во првиот меч Манчестер Јунајтед му гостува на Јанг Бојс.

Веќе се познати официјалните состави, а старо-новата ѕвезда на „црвените ѓаволи“, Кристиано Роналдо се наоѓа во стартниот тим.

Новото засилување Рафаел Варан го нема во стартниот состав, а партнер на Мегваер ќе му биде Линделоф.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …