Дома Фудбал Италија Официјални состави: Леао стартер, Интер без промени

Официјални состави: Леао стартер, Интер без промени


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Вечерва Интер и Милан ќе се борат за билет за финалето во Лигата на шампиони, а веќе се познати стартните состави.

За разлика од првиот меч големата промена во тимот на Милан е Рафаел Леао, кој се враќа во стартниот тим.

Што се однесува до тимот на Интер, Инзаги се одлучи да излезе со истиот тим кој победи пред една недела.

Интер: Онана, Дармијан, Ачерби, Бастони, Дамфрис, Ди Марко, Чалханоглу, Барела, Михтарјан, Џеко, Лаутаро.

Милан: Мењан, Калабрија, Чао, Томори, Тео Хернандез, Тонали, Круниќ, Брахим Дијаз, Месијас, Леао, Жиру.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…