Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Официјални состави: Изненадувачки потези на двајцата селектори

Официјални состави: Изненадувачки потези на двајцата селектори

Селекциите на Шпанија и Франција вечерва ќе се соочат во првото полуфинале на Европското првенство.

Веќе се познати стартните постави, Де Ла Фунте поради суспензии не може да смета на двајца стартери Карвахал и Ле Норман, плус Педри кој е повреден, па се одлучи за искусните Навас и Фернандез.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Дешамп исто направи измени и ги остави Гризман, Турам и Камавинга на клупата, а во стартниот состав се враќа Рабио заедно со Коло Муаини.

Шпанија: Унаи Симон, Хесус Навас, Начо, Лапорт, Кукуреља, Родри, Фабиан Руиз, Дани Олмо, Ламин Јамал, Нико Вилијамс, Мората

Франција: Мањан, Кунде, Упамекано, Салиба, Т. Хернандез, Чуамени, Канте, Рабио, Дембеле, Коло Муани, Мбапе

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Голот на Јамал избран за најубав на ЕП 🎥

Ламин Јамал беше вистински хит на изминатото Европско првенство и со 16 години ги собори с…