Дома Македонски спорт ОФИЦИЈАЛЕН СОСТАВ: Стартуваме со 3-5-2!

ОФИЦИЈАЛЕН СОСТАВ: Стартуваме со 3-5-2!

Maкедонија денес го игра првиот официјален натпревар на Европското првенство, а познат е и официјалниот состав.

Селекторот Ангеловски се реши Македонија да игра во 3-5-2 формација:

Димитриевски; Ристовски, Велковски, Муслиу; Николов, Адеми, Барди, Елмас, Алиоски; Пандев, Трајковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…