Дома Топ вести Откриен планот: Реал ќе го претстави Мбапе со спектакл каков што не се памети

Откриен планот: Реал ќе го претстави Мбапе со спектакл каков што не се памети

Набрзо по завршувањето на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ ќе биде претставен францускиот голгетер Килијан Мбапе.

Реал Мадрид непосредно пред почетокот на првенството го потврди трансферот и најави дека презентацијата ќе се случи по првенството. Познат е и точниот датум и се ќе се случува на 16. јули со почеток од 19:00 часот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Најавите се дека ќе бидат распродадени сите 80.000 билети кои ќе се пуштат во продажба.

Шпанските медиуми сега откриваат и дел од планот за претставувањето. Ќе има поставено патека на која Мбапе ќе се појави на сцената, додека на бината ќе има и огнени ефекти.

Исто така ќе има и бедови кои ќе настапат, предвидени се огномети, панорамски камери…Дефинитивно оваа презентација на Мбапе ќе биде шоу какво што досега немало за претставувањето на еден фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Голот на Јамал избран за најубав на ЕП 🎥

Ламин Јамал беше вистински хит на изминатото Европско првенство и со 16 години ги собори с…