Дома Фудбал Репрезентации Откриена статуата на Марадона во Аргентина 📸

Откриена статуата на Марадона во Аргентина 📸

Заедно со Лионел Меси во местото Сантијаго Дел Естеро каде што репрезентацијата на Аргентина одигра квалификациски натпревар со Чиле беше откриена стаутата од пет метри со ликот на легендата на аргентинскиот фудбал Диего Армандо Марадона.

Статуата е целосно изработена од бронза и тешка два тони, а според медиумите во Аргентина таа е највисоката во светот направена од ваков вид метал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …