Дома Фудбал Останато Од слободните играчи ова лето може да се направи супер тим (ФОТО)

Од слободните играчи ова лето може да се направи супер тим (ФОТО)

И ова лето европските клубови ќе имаат прилика да доведат некои големи фудбалски имиња без оштета.

Како и што навикнавме секоја година на трансфер пазарот се наоѓа по некој добар играч кој може да се доведе бесплатно бидејќи му истекол договорот со клубот во кој играл.

Оваа година таа листа ја предводи Едисон Кавани кој после седум лета ќе го напушти ПСЖ. Освен него тука се Геце, Вилијан, Лалана, Давид Силва…Во продолжение можете да погледнете како тој тим би изгледал:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола: Еднаш заедно вечеравме со Клоп, му се восхитувам

Пеп Гвардиола му се поклони на Јирген Клоп пред натпреварот помеѓу Ливерпул и Манчестер Си…