Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонскиот фудбал оддаде почит на жртвите од земјотресот во Албанија

Македонскиот фудбал оддаде почит на жртвите од земјотресот во Албанија

Денес на македонските терени се одигра 16-тото коло од македонскто фудбалско првенство.

Во знак на почит кон жртвите на земјотресот кој предизвика големи загуби во соседна Албанија сите денешни натпревари започнаа со минута молк.

Земјотресот во Албанија однесе најмалку 29 жртви, а повредени се над 600 лица.

Резултати од денешните натпревари:

Работнички – Борец 2:1

Ренова – Македонија Ѓ.П 1:1

Шкупи 0 Академија Пандев 3:1

Силекс – Вардар 2:2

Струга Трим Лум – Шкендија 2:1

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…