Дома Видео Одбрани зицер, а болките после тоа се незаборавни

Одбрани зицер, а болките после тоа се незаборавни

Гоманот на Унион Берлин, Рафал Гикиевич е јунак на својот тим во првото полувреме од натпреварот против градскиот ривал Херта.

Голманот во 18. минута имаше фантастична одбрана после ударот на Доди Лукебакио и го спаси својот тим од резултатска негатива.

Меѓутоа, оваа одбрана беше доста болна за него. Доди го погоди во незгодно место и на голманот на Унион му требаше време да се опорави.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…