Дома Фудбал Останато Овој фудбалски дрес е апсолутен ХИТ (фото)

Овој фудбалски дрес е апсолутен ХИТ (фото)

Новиот дрес на норвешката фудбалска репрезентација би можел уште сега да ја добие титулата за најубав дрес во 2020 година.

Денес беше објавен дресот на Норвешка која би можела да го носи на Европското првенство следната година, нормално доколку избори пласман.

Самиот изглед на дресот остава без текст поради нијансите на бои кои прават да изгледа како ледена површина.

Дресот го изработи „Најк“, а дека направил вистински погодок покажува и фактот што дресот е апсолутен хит на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…