Дома Видео Ова се случува кога противникот ќе претера со задржување време (ВИДЕО)

Ова се случува кога противникот ќе претера со задржување време (ВИДЕО)

Oд футсал терените обично ни доаѓаат видеа од одлични потези кои оставаат без текст.

Меѓутоа ова видео кое деновиве кружи на социјалните мрежи покажува дека во футсалот баш и нема само магија.

Имено, овој пат еден играч беше и тоа како лут што противникот задржуваше време па го исфрли во аут.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…