Дома Фудбал Ова се навивачи на Англија секунда пред голот на Белингем. Следеше лудило

Ова се навивачи на Англија секунда пред голот на Белингем. Следеше лудило

АНГЛИЈА ја победи Словачка со 2:1 во неверојатен натпревар од осминафиналето на Европското првенство и се пласираше во четврт-финалето каде ќе игра против Швајцарија.

Словачка поведе со голот на Иван Шранц во 25. минута и водеше до судиското надополнување. Но, потоа во четвртата минута од судиското продолжение израмни Џуд Белингем со ножички, а во првата минута од продолжението Хари Кејн погоди за голем пресврт.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Вирално видео од плоштад во Брајтон се појави на X (поранешен Твитер).

Тоа покажува како Англичаните за само една секунда преминале од целосно неверување и депресија во екстаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Вакво понижување на противник ретко се гледа🎥

Фудбалерите на Партизан претрпеа вистински дебакл, во првиот натпревар во второто квалифик…