Дома Видео Ова може да биде гол само во Турција

Ова може да биде гол само во Турција

Бешикташ денеска го пречека Сиваспор во натпревар од 15. коло во турската Супер лига.

Натпреварот започна во 17 часот, а домашниот тим дојде до водство во 18. минута, кој предизвика бурни реакции во Турција.

Имено, на почетокот на акцијата во која беше постигнат погодокот топката прво го напушти теренот. ВАР не реагираше, па голот беше признат иако е евидентно дека топката со целиот обем беше надвор од аут-линијата…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Менди херој на Реал против Аталанта, Сити сo сигурна предност во реваншот 🎥

Во натпреварот кој вечерва привлекуваше повеќе внимание Реал Мадрид ја совлада Аталанта со…