Дома Топ вести Ова е ПРЕМНОГУ – ПСЖ нуди 45 милиони евра за 16 годишник!?

Ова е ПРЕМНОГУ – ПСЖ нуди 45 милиони евра за 16 годишник!?

al kelaifi

Клубот од Париз се вклучува во трката. Кој ќе успее да стигне прв до потписот на младата ѕвезда од Серија А?

Џенова има „чудо од дете“ во своите редови.

Името му е Пјетро Пелегри и за него интерес покажаа многу гиганти на европскиот фудбал, како Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити.

Пелегри има само 16 години, роден е во 2001 година, а веќе постигнува погодоци во најсилната конкуренција во Италија.

Интер, Милан и Челзи исто така се заинтересирани, но приказната тука не се завршува. Наводно, ПСЖ е спремен за Пелегри да плати 45 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…