Дома Фудбал Останато Ова е најтажната фотографија од авионската несреќа!

Ова е најтажната фотографија од авионската несреќа!

Авионската несреќа која се случи во Колумбија и во која загина цел еден фудбалски клуб го потресе целиот свет!

Само петмина ја преживеаа несреќата, а тоа се фудбалерите Данило, Фолман и Рушел, новинарот Рафаел Хансел и Химена Суарез која била член на посадата. Останатите 76 луѓе кои биле во авионот веќе не се меѓу живите.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Додека фудбалскиот свет е завион во црно, се појави фотографија која можеби е и најтажната слика за трагедијата.

Имено, тројцата фудбалери кои не отпатувале во Колумбија поради суспензија, во соблекувалната на Шапикоенсе чекаат информации за своите соиграчи и пријатели.

На нивна среќа суспензијата им ги спасила животите….

29-11slika2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …