Дома Актуелно Ова би било одлично: Клуб на помош го вика – Андреа Пирло!

Ова би било одлично: Клуб на помош го вика – Андреа Пирло!

pirlo

Според пишувањето на „Фокс Спорт“, Андре Пирло наскоро би можел повторно да заигра фудбал!

Имено, австралискиот Ејвондејл во овој момент преговара со Италијанецот за тој на еден ден да го облече нивниот дрес.

Во прашање е натпреварот од ФФА купот против реномираниот Сиднеј кој се игра на 19-ти септември, второлигашот смета дека Пирло може да му помогне на клубот да направи изненадување.

Иначе, ваквите ангажмани не се реткост во австралискито фудбал.

Во 2015 година Хајденберг Јунајтед го ангажираше грчкиот интернационалец, Костас Кацуранис кој тогаш одигра само едно полувреме.

Навистина би било убаво да го видиме големиот „Моцарт“ уште еднаш на фудбалскиот терен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Сејдини: ЕП е сон, во бараж натпреварите ќе ја видиме најдобрата Македонија

Денес претседателот на ФФМ Муамед Сејдини имаше свое излагање на генералното собрание. Сеј…