Дома Луд Спорт Објавија фотографија од Роналдо, Меси и Мбапе „паднаа“ од смеа🎥

Објавија фотографија од Роналдо, Меси и Мбапе „паднаа“ од смеа🎥

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо не се појави на вчерашното доделување на „Златната топка“.

За време на церемонијата, беше прикажана фотографија на која се најдоа Роналдо и Дидие Дрогба, еден од водителите на програмата, како позираат полуголи, за еден познат магазин.

Тоа предизвика смеа кај присутните, а камерите ги уловија Меси, Мбапе и Левандовски како се смеат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Марсијал блиску до трансфер во Јувентус

Италијанскиот гигант Јувентус се обидува да го доведе напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ант…