Дома Фудбал Објавен документ: Навивачите на Барселона не можат да поверуваат на што се Бартомеу трошел пари

Објавен документ: Навивачите на Барселона не можат да поверуваат на што се Бартомеу трошел пари

Хозе Марија Бартомеу кон крајот на минатата година одлучи да си поднесе оставка од местото претседател на Барселона.

Бартомеу шест години беше претседател на Барселона, но беше приморан да си поднесе оставка откако навивачите покажаа големо незадоволство од начинот на кој го водеше клубот.

Кога Бартомеу ја напушти Барселона распишани беа претседателски избори, а на чело на клубот се врати Лапорта кој убедливо победи. Дури кога Лапорта дојде во клубот виде какви долгови оставил Бартомеу.

Веднаш Лапорта најави дека целта ќе биде намалување на долговите за клубот да може нормално да функционира. Поради таквата ситуација Меси не можеше да потпише нов договор, а неколку првотимци мораа да ја намалат својата плата за Барселона да ги регистрира новите засилувања.

Меѓутоа изгледа дека дури сега на површина излегуваат сите малверзации кои Бартомеу ги правел како претседател на Барселона, еден детал посебно ги изненади фановите на каталонскиот клуб.

Имено, каталонскиот ТВ3 вчра објави податок кој покажува дека Бартомеу користел пари на Барселона за да промовира противење на независноста на Каталонија.

Ваквиот податок секако не им се допадна на навивачите кои се надеваат дека Бартомеу ќе биде уапсен поради сите нечисти работи кои ги правел и ги прикривал со својата функција во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…