Дома Фудбал Англија Објавени строгите правила на Џерард во Астон Вила

Објавени строгите правила на Џерард во Астон Вила

На Стивен Џерард добро му оди на клупата на Астон Вила.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Поранешниот играч за врска засега се претставува и како одличен стратег, а ќе видиме што во иднина ќе постигне во ваква улога. Џерард како тренер е исклучително строг. Тоа го покажува и листата на правила која ја воведе од доаѓањето во Астон Вила.

Казните за непочитување на правилата се високи, но се прифатливи кога ќе се погледнат примањата на фудбалерите. За доцнење на тренинг во Вила се плажа казна од 500 фунти, доцнење при излегување на теренот се казнува со 200 фунти по минута, а доцнењето на состанок пред натпревар со 1000 фунти.

Тука има и други казни како носење папучи под туш (100 фунти), но и казни за други доцнења кои во главно чинат по околу 200 евра. Интересно е што играчите под водство на Џерард не смеат да конзумираат кечап, тој е исфрлен од кога тој дојде во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Солскјер е спремен да се врати: Ги изгледал сите натпревари на Јунајтед на кој тој бил тренер?!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Веројатно малкум…