Дома Македонски спорт Мак ракомет Објавени составите: Вардар оди по победа за полесен противник! (ФОТО)

Објавени составите: Вардар оди по победа за полесен противник! (ФОТО)

Денес Вардар го очекува важен натпревар против Порто на гостински терен (16:00). Сите проблеми во Вардар доведоа до тоа овој натпревар да има огромна важност за освојување на петтото место кое веројатно би значело и полесен противник во осминафиналето.

Ако денес Вардар победи ја обебзеди петтата позиција и на тој начин ќе избегне некој од ПСЖ или ПИК Сегед и ќе оди осминафинале со Алборг или Фленсбург. Со победа денес ќе биде достижна и четвртата позиција на која во овој момент е Монпеље. Монпеље во следното коло ќе гостува во Скопје.

Вардар во првиот натпревар го победи Порто, а од тој натпревар за денес ги нема Кристопанс и Атман кој си заминаа, додека Дисингер е повреден.

Составите за денешниот натпревар:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Дончиќ се потсети на денот кога се запознал со Роналдо (ВИДЕО)

Лука Дончиќ е вистинска ѕвезда и прикажува одлични настапи во НБА лигата за Далас. Дончиќ …