Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Обложувалниците веќе го објавија првиот фаворит за освојување на ЕП

Обложувалниците веќе го објавија првиот фаворит за освојување на ЕП

Вчера беа извлечни групите за Европското првенство кое ќе се одигра во летото кое следи.

Се уште има репрезентации кои бркаат пласман меѓу тие селекции е и нашата репрезентација. Ние се надеваме дека преку Лигата на нации ќа прв пат ќе обезбедиме место на завршницата на едно големо натпреварување.

По вчерашната ждрепка обложувалниците уште сега ги објавија и коефициентите. Во овој момент прв фаворит за освојување на европскиот трон е Англија.

Англија се истакнува како прв фаворит поради групата во која се најде Франција. Светскиот шампион доби група во која се уште Португалија и Германија. Четвртата репрезентација во оваа група можеме да бидеме и ние доколку се пласираме (ако Романија се пласира на ЕП).

Европското првенство ќе се одржи од 12 јуни до 12 јули во летото кое следи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Алегри проговори како Јувентус го „предаде“, а имал понуда од Реал Мадрид

Масимилијано Алегри после една година пауза изјави дека ги наполнил батериите и дека е спр…