Дома Фудбал Нов шок за Валверде: Се повреди и Ансу Фати

Нов шок за Валверде: Се повреди и Ансу Фати

Никако не престануваат проблемите со повредени фудбалери за Барселона од стартот на сезоната.

Лионел Меси ја обнови повредата на мечот со Виљареал и не се знае кога ќе се врати на терените, а сега поврда заработи и неговата потенцијална замена.

Имено, на последниот тренинг повреда на коленото заработи младиот Ансу Фати, кој игра во одлична форма од почетокот на сезоната.

Формата на Фати беше еден вид гаранција за Валверде, кој сега како единствено решение за мечот со Гетафе го има Осман Дембеле, кој не е во добра форма.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Петарда“ на ПСЖ, Мурињо поразен во Минхен, сигурни Јувентус, Реал и Атлетико (ВИДЕО)

Вечерва се одиграа и последните натпревари од шестото коло во Лигата на шампионите. Најмно…