Дома Фудбал Англија Нов фаворит за наследник на Солскјер

Нов фаворит за наследник на Солскјер

Продолжуваат шпекулациите за иднината на Оле Гунар Солскјер, иако засега раководството на „црвените ѓаволи“ не брза да донесе одлука за неговата иднина.

Раководството на „црвените ѓаволи“ сакаат да му врачат отказ на Солскјер после серијата на лоши резултати.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Последните информации од Германија се дека Ралф Рангник започнал преговори со Манчестер Јунајтед.

Германецот беше тренер на Хофенхајм, Шалке 04 и Лајпциг, а моментално е спортски директор во Локомотив Москва. Порано го поврзуваа со улогата на директор во Манчестер Јунајтед, но сега е заинтересиран да се врати на тренерската работа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…