Дома Фудбал Лига на шампиони Нов натпревар, нов гол: На Халанд вечерва да погоди му беше потребен – еден допир! 🎥

Нов натпревар, нов гол: На Халанд вечерва да погоди му беше потребен – еден допир! 🎥

Манчестер Сити вечерва игра нов натпревар, а противник на екипата на Пеп Гвардиола во Лигата на шампионите е тимот на Копенхаген.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Разбирливо „граѓаните“ важат за фаворити за овој дуел и уште на самиот старт на натпреварот најавија дека сакаат да ја оправдаат таквата улога. Кој друг, ако не Ерлинг Халанд во седмата минута ја погоди мрежата гостите за водство на својот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ливерпул добива богати арапски сопственици

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Покрај Манчестер…