Дома Македонски спорт Мак фудбал Ново засилување во Штип: Репрезентативец на Јамајка потпиша за Брегалница

Ново засилување во Штип: Репрезентативец на Јамајка потпиша за Брегалница

Напаѓачот Колин Андерсон од Јамајка е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

24-годишниот Андерсон кој е репрезентативец на Јамајка, доаѓа од редовите на фудбалскиот клуб Кавалиер од Јамајка, а претходно има настапи и за ФЦ Арнет Гарденс исто така во домашниот шампионат. Андерсон досега има два официјални настапи за репрезентацијата на Јамајка.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Претходно, Брегалница се засили и со дефанзивецот Самал Дикенс од Панама, офанзивецот Фабрицио Венегас од Костарика, голманите Мартин Давков и Кире Новаков, како и десниот бек Ване Јованов, кои се повратници меѓу „сините“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…