Дома Фудбал Нови лоши вести за Куман и Барселона

Нови лоши вести за Куман и Барселона

Нема крај за лошите вести за Роналд Куман во Барселона после тешкиот пораз од Баерн Минхен, пренесува „Мундо Депортиво“.

Во вторникот Каталонците загубија од Баерн со 3:0, а тимот остана без двајца важни фудбалери. Педри и Жорди Алба беа стартери, но се повредија и ќе бидат надвор од терените во следните натпревари.

Педри се здобол со мускулна повреда и ќе биде надвор од терените 15 дена, а додека Алба најверојатно ќе отсуствува еден месец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Се сеќавате на Хозе Минала? Денес има 25 години и се врати во Италија

Камерунскиот фудбалер Хозе Минала во 2014 година се најде во центарот на вниманието на спо…