Дома Фудбал Останато Новите засилувања му донесоа победа на Јувентус🎥

Новите засилувања му донесоа победа на Јувентус🎥

Јувентус ритински ја победи Болоња (2:0) и ги искористи киксовите на лидерите на табелата Милан и Интер.

Јувентус од самиот старт доминираше на теренот, а предноста стигна во 15-та минута кога Артур со многу среќа го постигна својот прв гол за „старата дама“.

До крајот на полувремето Јувентус создаде многу шанси, но Бернардески, Роналдо и Квадрадо не успеаа да ги искористат.

Во второто полувреме Болоња спорадично се закануваше, но подобрите шанси повторно ги имаше Јувентус. Конечните 2:0 ги потпиша Мекени во 71-та минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…