Дома Македонски спорт Мак фудбал Нова формација за крај на квалификациите: Се враќа Пандев, во нападот и Стојановски!

Нова формација за крај на квалификациите: Се враќа Пандев, во нападот и Стојановски!

Репрезентацијата на Македонија вечерва го игра натпреварот против Израел во рамките од последното коло во квалфикациите за ЕП 2020.

За вечерашниот натпревар селекторот Игор Ангеловски припреми нова формација (после подолго време не играме со три стопери), а во тимот е Влатко Стојановски кој дебитираше во минатото коло на гости против Австрија и тоа со гол. Во првиот тим се враќа и капитенот Горан Пандев кој дуелот во Виена го пропушти поради вирусна инфекција.

(4-2-3-1): Димитриевски; Ристовски, Муслиу, Велковски, Ристевски; Костадинов, Николов; Барди, Пандев, Елмас; Стојановски

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Познати паровите за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на Европа

После ждребот за Лигата на шампионите се одржа и ждребот за Лигата на Европа. Завршниот ту…