Дома Фудбал Репрезентации Нова снимка од хаосот на Копа Америка: Членовиот на сојузот со чаши фрлаа кон навивачите

Нова снимка од хаосот на Копа Америка: Членовиот на сојузот со чаши фрлаа кон навивачите

Репрезентацијата на Колумбија се пласираше во финалето на Копа Америка, но овој натпревар беше обележан со големи инциденти.

Видовме пресметка на трибината помеѓу навивачите и фудбалерите на Уругвај, меѓутоа сега се појави и друг момент.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На социјалните мрежи е објавена снимка на која се гледа како членови на од ложата на Уругвај со чаши ги гаѓаат колумбиските навивачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Борусија Дортмунд прегазена од тајландски прволигаш

Борусија Дортмунд одигра сезона во која стигна и до финалето во Лигата на шампионите, доде…