Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Новата сезона во Премиер лигата ни носи дерби уште во првото коло!

Новата сезона во Премиер лигата ни носи дерби уште во првото коло!

Во овој момент во фокусот на фудбалската јавност е Европското првенство, но сега и Премиер лигата го објави распоредот за новата сезона.

Уште во првото коло ќе гледаме дерби во кое ќе се сретнат Челзи и Манчестер Сити истото се игра во недела на 18-ти август од 16:30 часот. Сезоната се отвора со средбата помеѓу Манчестер Јунајтед и Фулам на 16-ти август (петок) во 20:00 часот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во останатите средби се сретнуваат:

Ипсвич – Ливерпул

Арсенал – Вулвс

Евертон – Брајтон

Њукасл – Саутемптон

Нотингем Форест-  Бормут

Вест Хем – Астон Вила

Брентфорд – Кристал Палас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…