Дома Видео Новата реклама на „Најк“ е ХИТ: Не можете да го запрете спортот! 🎥

Новата реклама на „Најк“ е ХИТ: Не можете да го запрете спортот! 🎥

Американскиот гигант за производство на спортска опрема „Најк“, направи реклама која веднаш стана вирален хит низ целиот свет.

Лајт-мотивот на најновата реклама е „Не можете да го запрете спортот“ и ја прикажува моменталната реалност со светската пандемија, но и моќта на спортот да ги обедини сите различности.

Рекламата е едноставно феноменална…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дејвис доминираше, Лејкерси го обезбедија првото место на Западот 🎥

Кошаркарите на Лејкерси во одличен натпревар изминатата вечер ја победија Јута со 116:108 …