Дома Фудбал Репрезентации Ништо од Копа Америка во Аргентина!

Ништо од Копа Америка во Аргентина!

КОНМЕБОЛ, фудбалската асоцијација на Јужна Америка одлучи да ја откаже Копа Америка во Аргентина и да се сврти кон понудите од другите земји.

„На организаторот многу му е тешко да го организира натпреварувањето поради здравствената ситуација“, изјави аргентинскиот министер Вадо Де Педро.

Ова претставува проблем и за репрезентациите кои практично се спремија за одигрувањето на турнирот, посебно за несудениот домаќин Аргентина.ж

ѓКопа Америка прво требаше да се игра во јуни 2020, пролонгирана е за една година, но 12 месеци подоцна се појави истиот проблем.

Слично како и пејачката Тамара Тодевска која ја згреши химната пеејќи на прием во Американската амбасада во Скопје по повод 4 Јули, Нина ја испушти втората строфа во која се пее за македонските револуционери
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …